Wydarzenia

andrzejki

pomnik biala gora plakatWójt gminy Masłów oraz Komitet Budowy Pomnika serdecznie zapraszają na uroczystość odsłonięcia pomnika poświęconego ofiarom zbrodni niemieckiego okupanta, rozstrzelanych na skraju lasu zachodniego stoku Białej Góry w latach 1939-1942. Uroczystość odbędzie się 18.11.2018 r. zgodnie z programem uroczystości.

FUTSALSerdecznie zapraszamy drużyny z terenu gminy Masłów, gmin ościennych oraz miasta Kielce do wzięcia udziału w VI edycji Masłowskiej Ligi Futsalu. Rozgrywki odbywać się będą w każdą niedzielę począwszy od 25 listopada na hali sportowej w Masłowie Pierwszym.

Zgłoszenia drużyn przyjmowane będą do 20 listopada do godz. 16.00 w Centrum Edukacyjnym „Szklany Dom” w Ciekotach.  Do karty zgłoszenia ( załącznik nr 1) każdy zawodnik musi obowiązkowo dostarczyć oświadczenie o stanie zdrowia (załącznik nr 3), natomiast osoby poniżej 18 roku życia obowiązkowo dostarczają zgodę rodziców (załącznik nr 2). Termin oraz system rozgrywek uzależniony od ilości zgłoszonych drużyn.

 Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem rozgrywek.

Załącznik nr 1, Załącznik nr 2, Załącznik nr 3.

11 listopada plakat

WCK Domaszowianki 1Impreza odbyła się 27 października w WCK w Wodzisławiu Śląskim. Wzięło w niej udział ponad 550 pasjonatów twórczości ludowej – śpiewanej, recytowanej, tańczonej oraz obrzędowej. Towarzyszył jej barwny jarmark ze śląską kuchnią, regionalnymi strojami, sztuką ludową.

Zespół Domaszowianki który zdobył I miejsce w kategorii LUDOWYCH FORM TEATRALNYCH. Otrzymał również nagrodę specjalną Ireny Sauer, pomysłodawczyni Wodzisławskich Spotkań z Folklorem.

Czytaj więcej...

infoKLAUZULA INFORMACYJNA

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:

Czytaj więcej...

13Wyjątkowy nastrój podczas piątkowego koncertu stworzyły trzy wspaniałe artystki Renata Drozd – sopran, Małgorzata Kowalska – fortepian, Ewa Lubacz – słowo wiążące. Na program koncertu złożyły się pieśni wybitnych kompozytów do tekstów poezji Adama Mickiewicza. Wspaniały głos, mistrzowski akompaniament i piękne słowo sprawiły że wieczór był wyjątkowy. Nie często mamy okazję uczestniczyć w takich wydarzeniach, znalazło to swoje odbicie w licznie zgromadzonej publiczności w Szklanym Domu. Dziękujemy Panu Pawłowi Nowińskiemu, który był spiritus movens tego koncertu, dziękujemy sponsorom firmie KAN Spółka z o.o.,                                                                                                            Biuro projektowe Artfaktory.

Czytaj więcej...

P1080270"O przyszłość Rappeswilu" w Ciekotach

Licznie zgromadzona publiczność odwiedziła w ubiegłą sobotę Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach,  a to za sprawą wyjątkowego wernisażu wystawy "O przyszłość Rapperswilu" Muzeum Polskie w Rapperswilu w obiektywie Wojciecha Walkiewicza. Muzeum Polskie w Rapperswilu powstało w 1870 roku założone przez fundatora hrabiego Władysława Broel-Platera, który zgromadził wokół Muzeum emigrantów po Powstaniu Styczniowym. W latach 1892-1896 bibliotekarzem w tym muzeum był Stefan Żeromski.

Czytaj więcej...

Plakat mail

Wystawa fotografii Wojciecha Walkiewicza „O przyszłość Rapperswilu” w Ciekotach

Muzeum Polskie w Rapperswilu w obiektywie Wojciecha Walkiewicza 
Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach  
Wernisaż w sobotę 20 października o godz. 16:00, ekspozycja do 5 grudnia 2018 
Wystawa dofinansowana ze środków MKiDzN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 

Zapraszamy na otwarcie wystawy „O przyszłość Rapperswilu” Muzeum Polskie w Rapperswilu w obiektywie Wojciecha Walkiewicza. 

Wystawa multimedialna Wojciecha Walkiewicza to trzy punkty widzenia i trzy ważne okresy w historii Muzeum Polskiego w Rapperswilu (Szwajcaria). Założycielem muzeum w 1870 r był hrabia Władysław Broel Plater, który zakładając Muzeum Polskie oparł je na trzech filarach Muzeum, Archiwum i Biblioteka. Przewodnikami po wystawie są Anna Buchmann obecna dyrektor Muzeum, hrabia Władysław Broel Plater – założyciel i fundator , oraz Stefan Żeromski – bibliotekarz w tym muzeum w latach 1892-96.

Na wystawę składają się plansze fotograficzne, prezentacje multimedialne, specjalnie przygotowane nagrania audio z fragmentami listów Stefana Żeromskiego. Ilustracją muzyczną wystawy będą utwory skomponowane specjalnie na tę okazję przez Olgierda Mroczkowskiego. W trakcie wernisażu zaprezentowanie będzie film dokumentalny Wojciecha Walkiewicza „Polska w Rapperswilu”.

Wojciech Walkiewicz o wystawie:

Czytaj więcej...

plakat drozd 1Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom"

Dworek Stefana Żeromskiego w Ciekotach

26 październik  (piątek) 2018 -godz. 18.00 

serdecznie zaprasza na koncert pieśni romantycznych

Renata Drozd- śpiew

Małgorzata Kowalska - fortepian

do słów Adama Mickiewicza,

skomponowanych m.in. przez:

I. Paderewskiego, S.Niewiadomskiego

P. Czajkowskiego

Czytaj więcej...

Polecamy

r-zajecia-gr

r-questing_roll

Bilety wstępu

3 zł  bilet ulgowy grupowy*
4 zł bilet ulgowy indywidualny**
6 zł normalny

*grupy powyżej 15 osób
**4 zł – bilet ulgowy indywidualny

sprawdź ofertę edukacyjną ...

Godziny otwarcia

V-X

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1700
  • Niedziela i święta: 1100-1700

 

XI-IV

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1600

Facebook

Karta Dużej Rodziny

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR plakietka small

Kamerka na ławeczkę

webcam icon

You Tube

youtube