Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/users/maslow/public_html/szklanydom/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

IMG 2730Zapraszamy 24.03.2018 o godz.16:00 do Galerii „Szklany Dom” w Ciekotach na wernisaż wystawy
Ewy Wiśniewskiej - Zduniak

"MONA LISA EN VOYAGE"
„Mona Lisa w podróży”

„obraz który usiłuje przedstawić obecność ikony czy symbolu, staje się mimowolnie przedstawieniem nieobecności”.

Prezentowana instalacja składa się z ponad stu fotografii eksponowanych w określony sposób, w swoistym rytmie i kolejności. Ten kolaż prezentuje różne odcienie czerni, bieli, szarości, incydentalnie koloru, szumy, zakłócenia, niedoskonałości obrazu (charakterystyczne dla różnych technik i sposobów obróbki materiału fotograficznego), pokazywany tak, by pozostawić widzom swobodę odbioru i indywidualnej interpretacji.
W "MONA LISA EN VOYAGE" prezentowany jest także obraz filmowy, emitujący sekwencje ruchu rzeczywistego dziejącego się gdzieś w tle. Film składa się z kadrów z mniej lub bardziej widoczną twarzą w niezmiennej pozie wyłaniającej się z ciemności oświetlonej epizodycznie pojawiającym się światłem zza szyb jadącego auta. 

Ewa Wiśniewska Zduniak

EWA WIŚNIEWSKA - ZDUNIAK

Artystka wizualna, absolwentka Państwowego Liceum
Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Studia w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydział Form Przemysłowych i grafiki. Dyplom w 1999 roku pod kierunkiem prof. Stanisława Łabęckiego na Wydziale Projektowania Typograficznego w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Zajmuje się projektowaniem typograficznym, grafiką warsztatową, malarstwem, fotografią, projektowaniem i aranżacją wnętrz oraz pracą dydaktyczną.
Obecnie doktorantka w Instytucie Sztuk Pięknych UJK w Kielcach
W wyniku poszukiwań twórczych artystka zdecydowała się na eksploracje w szeroko pojętej sferze sztuk wizualnych, poruszając się w obszarach od malarstwa na płótnie, poprzez grafikę warsztatową po nowe nośniki. Zachowując malarski sposób widzenia czy postrzegania i niezależnie od użytego materiału, przedstawia kolor jako afirmację światła. Tworzy alegorię rzeczywistości, zarys wyobrażeń i metafor, miejsca zawieszone między porządkiem świata realnego a jego konstytucją.
Artystka, wyraża poprzez ekspresję formalną i estetyczną, zamiar wyjścia poza autonomię sztuki, odnajdywania znaczenia w różnych koncepcjach i taktyce "rozpuszczania" dzieła sztuki w życiu codziennym, a także poszukiwania nowych dróg obiegu i odbioru sztuki.

Polecamy

r-zajecia-gr

r-questing_roll

Bilety wstępu

3 zł  bilet ulgowy grupowy*
4 zł bilet ulgowy indywidualny**
6 zł normalny

*grupy powyżej 15 osób
**4 zł – bilet ulgowy indywidualny

sprawdź ofertę edukacyjną ...

Godziny otwarcia

V-X

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1700
  • Niedziela i święta: 1100-1700

 

XI-IV

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1600

Facebook

Karta Dużej Rodziny

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR plakietka small

Kamerka na ławeczkę

webcam icon

You Tube

youtube