Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/users/maslow/public_html/szklanydom/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

spyw 2018

 

W tym roku spływ odbędzie się w dniu 14 kwietnia na odcinku Ciekoty- Cedzyna (ok. 10 km). Lubrzanka na planowanej trasie nie tylko pięknie meandruje ale też charakteryzuje się dużą liczbą przeszkód znajdujących się w korycie rzeki (bobrzych tam i powalonych konarów drzew) Nie jest to trasa dla osób które chciałaby spróbować kajakarstwa, lecz dla tych, którzy mają już doświadczenie z kajakami :)

Termin spływu

14 kwietnia 2018 r. (sobota) - start  godz. 9.00 - 16:30

Fotogaleria 1

 

Trasa spływu

Rzeka Lubrzanka od „Szklanego Domu” w Ciekotach do zalewu w Cedzynie  (pierwsza przystań po wschodniej stronie zalewu). Długość trasy: ok.10 km.

Program w skrócie

9.00-9.30                 Weryfikacja uczestników spływu w holu Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom”, Ciekoty 76.

9.30                         Otwarcie spływu przy amfiteatrze w Ciekotach na Żeromszczyźnie.

9.45                         Omówienie aspektów bezpieczeństwa, szyku płynięcia itp.

10.00                       Start spływu na trasie „Szklany Dom” – zalew w Cedzynie (ok. 10 km).

14.00-16.00             Meta na zalewie w Cedzynie. Transport osób do Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom”.

16.00                       Oficjalne zakończenie spływu z rozdaniem certyfikatów, gorącym posiłkiem i ogniskiem.

 

Organizator spływu

Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach we współpracy z Przedsiębiorstwem Turystycznym "Kajakiem.pl (sponsor – udostępnienie sprzętu, transport) oraz z Magazynem Kajakowym WIOSŁO (koncepcja trasy, weryfikacja PSKK)

Patroni madialni:

Magazyn Kajakowy WIOSŁO, TVP 3 Kielce (opieka medialna), portal swietokrzyskie.org.pl 

Cele spływu

- Promocja szlaku kajakowego rzeki Lubrzanki i jej okolic.

- Przedstawienie uroków kajakarstwa turystycznego dla społeczności lokalnej.

- Propagowanie turystyki i sportu kajakowego.

- Czynny wypoczynek weekendowy.

Kierownictwo spływu

Adam Grzegorzewski (komandor, pilot początkowy)

Jacek Rutkiewicz (pilot końcowy)

Marta Piasecka (biuro spływu)

 Warunki uczestnictwa

- Przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia oraz uiszczenie opłaty wg. cennika  (dowód opłacenia wpisowego jest warunkiem dopuszczenia do udziału w spływie) do dnia 6 kwietnia (o uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń)

- Ukończone 18 lat życia. Uczestnicy biorą udział w spływie na własną odpowiedzialność, a wyrazem przyjęcia tego warunku jest własnoręczny podpis na oświadczeniu uczestnika. Uczestnicy niepełnoletni biorą udział w spływie tylko pod opieką i na odpowiedzialność prawnego opiekuna. Uczestnicy płyną w nałożonych kamizelkach asekuracyjnych..

-W spływie może wziąć udział maksymalnie 50 uczestników (26 uczestników z możliwością zarezerwowania miejsca w kajaku 2-osobowym i 24 uczestników z własnymi kajakami).

Wysokość opłat wpisowych

- wpisowe dla uczestników z wypożyczeniem sprzętu (polietylenowe kajaki dwuosobowe, wiosło, kamizelka asekuracyjna) - 45 zł/osoba

- wpisowe dla uczestników z własnym sprzętem - 35 zł/osoba

W ramach opłaty zapewniamy: transport uczestników z mety spływu na zalewie w Cedzynie do Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom”, opiekę instruktorską, ubezpieczenie, gorący posiłek podczas ogniska kończącego imprezę, pamiątkowy znaczek i certyfikat

Dla chętnych istnieje możliwość rezerwacji noclegów w przeddzień i w dniu spływu (13/14.04 i 14/15.04) w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” (nr.tel. 41 311 21 28) oraz w pobliskich gospodarstwach agroturystycznych.

Kontakt do organizatora

Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom”, Ciekoty 76, tel. 41 311 21 28, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (prosimy o przesyłanie wypełnionej karty uczestnika). O uczestnictwie w spływie decydować będzie kolejność zgłoszeń i wpłat.

Wpłaty należy dokonać na konto:

Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom”

Ciekoty 76, 26-001 Masłów

08 1560 0013 2408 9071 5000 0002

Z dopiskiem (WAŻNE!): Spływ kajakowy 2018, imię, nazwisko uczestnika

UWAGA: dowód wpłaty prosimy przesłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź okazać bezpośrednio podczas weryfikacji.

Postanowienia końcowe

Dojazd na początek spływu we własnym zakresie uczestników. W przypadku nie przybycia na spływ wpisowe nie podlega zwrotowi. Na trasie spływu mogą występować przeszkody w korycie, wymagające przeniesienia kajaków brzegiem rzeki. Zalecany sprzęt: kajaki polietylenowe. Za wypozyczony sprzęt odpowiedzialność materialną ponoszą uczestnicy. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu spływu ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Weryfikacja PSKK (Polski System Kwalifikacji Kajakowych)

Podczas spływu będzie możliwość weryfikacji kajakowych umiejętności nizinnych według systemu PSKK do stopnia N2 (patrz: www.pskk.org.pl/opis). Zgłoszenia osób chętnych do weryfikacji PSKK z własnym sprzętem proszę przesyłać mailowo:

- Jacek Rutkiewicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 696 144351,

- Adam Grzegorzewski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 603 800705.

Uwaga: osoby zakwalifikowane do weryfikacji na stopień N2 będą płynąć na końcu spływu razem z zamykającym (Jackiem Rutkiewiczem). Wszystkie szczegóły zostaną przesłane do zainteresowanych osób.

 

Organizatorzy:

SD logo4herb gminy

Sponsor:

logo kajakarz

Patroni medialni:

5logosw dlaturystow 2TVP3 Kielce podst

 

Polecamy

r-zajecia-gr

r-questing_roll

Bilety wstępu

3 zł  bilet ulgowy grupowy*
4 zł bilet ulgowy indywidualny**
6 zł normalny

*grupy powyżej 15 osób
**4 zł – bilet ulgowy indywidualny

sprawdź ofertę edukacyjną ...

Godziny otwarcia

V-X

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1700
  • Niedziela i święta: 1100-1700

 

XI-IV

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1600

Facebook

Karta Dużej Rodziny

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR plakietka small

Kamerka na ławeczkę

webcam icon

You Tube

youtube