Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/users/maslow/public_html/szklanydom/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

Plakat mail

Wystawa fotografii Wojciecha Walkiewicza „O przyszłość Rapperswilu” w Ciekotach

Muzeum Polskie w Rapperswilu w obiektywie Wojciecha Walkiewicza 
Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach  
Wernisaż w sobotę 20 października o godz. 16:00, ekspozycja do 5 grudnia 2018 
Wystawa dofinansowana ze środków MKiDzN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 

Zapraszamy na otwarcie wystawy „O przyszłość Rapperswilu” Muzeum Polskie w Rapperswilu w obiektywie Wojciecha Walkiewicza. 

Wystawa multimedialna Wojciecha Walkiewicza to trzy punkty widzenia i trzy ważne okresy w historii Muzeum Polskiego w Rapperswilu (Szwajcaria). Założycielem muzeum w 1870 r był hrabia Władysław Broel Plater, który zakładając Muzeum Polskie oparł je na trzech filarach Muzeum, Archiwum i Biblioteka. Przewodnikami po wystawie są Anna Buchmann obecna dyrektor Muzeum, hrabia Władysław Broel Plater – założyciel i fundator , oraz Stefan Żeromski – bibliotekarz w tym muzeum w latach 1892-96.

Na wystawę składają się plansze fotograficzne, prezentacje multimedialne, specjalnie przygotowane nagrania audio z fragmentami listów Stefana Żeromskiego. Ilustracją muzyczną wystawy będą utwory skomponowane specjalnie na tę okazję przez Olgierda Mroczkowskiego. W trakcie wernisażu zaprezentowanie będzie film dokumentalny Wojciecha Walkiewicza „Polska w Rapperswilu”.

Wojciech Walkiewicz o wystawie:

 

Do podjęcia decyzji o przygotowaniu tej wystawy skłoniły mnie losy osób, z którymi związana jest historia Muzeum Polskiego w Rapperwilu. Jest ono dziełem pasjonatów – amatorów. Ludzi przekonanych, że taka instytucja musi powstać i muszą ja stworzyć właśnie oni, bo jak nie oni , to kto?
W 2016 roku odbyłem cztery podróże do Rapperswilu i łącznie spędziłem w Muzeum 7 tygodni. Prezentowana wystawa to owoc tych pobytów. Nie jestem historykiem i forma tej wystawy bliższa jest zapewne formie reportażu, czy filmu dokumentalnego. Jest zapisem stanu z roku 2016. Stanu materialnego i tego , co zaprzątało myśli osób zaangażowanych w działalność Muzeum.

w walkiewicz 290Wojciech Walkiewicz, 
rocznik ’64, urodzony w Kielcach, 
od 1992 roku mieszka i pracuje w Warszawie, wiosną tego roku został przyjęty do ZPAF w Okręgu Warszawskim.  
W 1986 roku ukończył Policealne Studium Fotograficzne w Warszawie. W tym samym roku zdobył uprawnienia instruktora fotografii I kategorii. W latach 1986-87 pracował na stanowisku fotografa w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. 
W roku 1994 ukończył studia na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, na kierunku operator obrazu filmowego i realizator TV. Jest autorem zdjęć do filmów dokumentalnych, teledysków i cyklicznych programów telewizyjnych, część z nich można zobaczyć na profilu Vimeo
Ma w swym dorobku autorskie wystawy fotograficzne i pokazy multimedialne. Okazjonalnie prowadzi też warsztaty fotograficzne i filmowe dla dorosłych i młodzieży. W roku 2016 otrzymał stypendium artystyczne Ministerstwa Kultury i Dzedzictwa Narodowego a w minionym wydał autorski album fotograficzny „Antarktika”. Dokładny przebieg kariery artystycznej tutaj

Wystawa dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Partnerami wystawy zostali: Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, Wodociągi Kielecki, OLYMPUS, TkAgronomy.

 

Polecamy

r-zajecia-gr

r-questing_roll

Bilety wstępu

3 zł  bilet ulgowy grupowy*
4 zł bilet ulgowy indywidualny**
6 zł normalny

*grupy powyżej 15 osób
**4 zł – bilet ulgowy indywidualny

sprawdź ofertę edukacyjną ...

Godziny otwarcia

V-X

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1700
  • Niedziela i święta: 1100-1700

 

XI-IV

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1600

Facebook

Karta Dużej Rodziny

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR plakietka small

Kamerka na ławeczkę

webcam icon

You Tube

youtube