Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/users/maslow/public_html/szklanydom/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

plakat Kotlarz„Wystawa pod cekinowym skrzydłem” - obrazy Jadwigi Kotlarz od soboty 8 grudnia 2018 będzie można oglądać w Ciekotach. Na spotkanie z artystką i wernisaż o godz. 15.00 zaprasza Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.
Marianna Jadwiga Kotlarz pochodzi z Rytwian, jest emerytowanych pedagogiem. Artystka zajmuje się malarstwem olejnym, wykorzystuje pastele, akryl, akwarele, tworzy rysunki, grafikę, temperę, obrazy na szkle, collage, hafty. Od 2010 r. jest członkiem Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków. Swe prace prezentowała już m.in. w Staszowie, Kielcach, Opatowie, Szydłowie, Ożarowie, Łagowie, Nowej Słupi, Klasztorze w Rytwianach, Bogorii.

W roku 2013 otrzymała prestiżową Świętokrzyską Nagrodę Kultury ustanowioną przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. Jest miłośniczką pustelni Złotego Lasu w Rytwianach. Tematyka jej prac to krajobrazy, martwa natura, portrety.
W swoim dorobku twórczym ma ponad 1900 prac w tym przeszło 600 aniołów. 

Jadwiga Kotlarz o swoich pracach

„ Z aniołami trochę eksperymentuję. Ich aurę przedstawiam biżuterią, różnymi koralikami, to coś w rodzaju kolażu. To mi przypomina blask aniołów. W ten sposób chciałam wydobyć i pokazać ich piękno”.

Na wernisaż „Wystawy pod cekinowym skrzydłem” w Galerii Szklany Dom w Ciekotach zapraszamy w sobotę 8 grudnia o godz. 15.00. Podczas wernisażu zaprezentuje się także nasza młodziutka skrzypaczka Nadia Michta.

Polecamy

r-zajecia-gr

r-questing_roll

Bilety wstępu

3 zł  bilet ulgowy grupowy*
4 zł bilet ulgowy indywidualny**
6 zł normalny

*grupy powyżej 15 osób
**4 zł – bilet ulgowy indywidualny

sprawdź ofertę edukacyjną ...

Godziny otwarcia

V-X

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1700
  • Niedziela i święta: 1100-1700

 

XI-IV

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1600

Facebook

Karta Dużej Rodziny

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR plakietka small

Kamerka na ławeczkę

webcam icon

You Tube

youtube